Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 08:41

Cykl szkoleń dla Mediów Polonijnych

Wśród tematów poruszanych przez ekspertów ze świata mediów znalazły się kwestie dotyczące etyki dziennikarskiej i nowych wyzwań stojących przez mediami w epoce szybkich przemian technologicznych i społecznych, wywołanych m.in. przez pandemię. Cykl szkoleń kończył się konferencją "Budowanie propolskiego lobby".
Cykl szkoleń dla Mediów Polonijnych

Na przełomie października i listopada 2021 odbył się cykl szkoleń dedykowanych mediom polonijnym. Cykl był zrealizowany we współpracy i na zamówienie naszego stałego partnera, Światowego Stowarzyszenia Mediów Polonijnych, a sfinansowany został ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

 

SZKOLENIA DLA DZIENNIKARZY POLONIJNYCH:

 

19.10 Nowe formy narracji - kiedy tekst to za mało

Szkolenie poprowadziła Katarzyna Szpor, specjalistka od strategii i budowania zaangażowania odbiorców. Pełniła funkcję Dyrektora Strategii i p.o. redaktor naczelnej w Wirtualnej Polsce gdzie współtworzyła i wdrażała strategię rozwoju pionu wydawniczego. Pracowała m.in. z: Agora, Edipresse, Burda, grupą natemat, PMPG.

- Jak tworzyć dobre teksty?

- Jak być widocznym w sieci?

- Co oprócz tekstu?

 

22.10 Konfrontacja i rola mediów w dobie pandemii

Szkolenie poprowadził Juliusz Marek, Telewizja Elbląska, prezes Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, odznaczony przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce, Osobowość Regionu w 2019 r.

- Pandemia a nowe oczekiwania odbiorców.

- Czego nauczyły się media w czasie pandemii?

- Wyzwania na przyszłość.

 

25.10 Społeczna odpowiedzialność mediów

Szkolenie prowadziła Iwona Hofman, Medioznawca, politolog, mecenas nauki i kultury. Autorka 10 monografii, redaktorka 14 książek naukowych, współautorka serii wydawniczej „Współczesne media” (20 tomów) i 4 monografii, ponad 150 artykułów naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych.

- Misja i powinność mediów.

- Rzetelność w czasach fake newsów.

- Nowe standardy dziennikarskie.

 

29.10 Struktura opowieści crowdfundingowej

Szkolenie prowadziła Elżbieta Pawlak-Hejno, Adiunkt w Katedrze Komunikacji Medialnej UMCS w Lublinie. Zajmuje się badaniem strategii retorycznych w przekazach prasowych sprzed ponad stu lat. Dydaktycznie pasjonuje ją sztuka wystąpień publicznych i doskonalenie kompetencji mówcy.

- Czym jest storytelling?

- Crowdfunding – kiedy i dla kogo?

- Jak opowiedzieć swoją historię?

 

09.11: konferencja "Budowanie propolskiego lobby"

- Jak dbać o dobre imię Polski i Polaków w ich krajach zamieszkania

 

Pełna agenda szkoleń

 

-Marta Smulkowska

 


Podziel się
Oceń