Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 lipca 2024 07:57

O nas

Bona Notitia to po łacinie "dobra wiadomość". 

Naszą misją jest wspieranie rozwoju lokalnych społeczności ze szczególnym uwzględnieniem dwóch obszarów: mediów lokalnych oraz sektora małych i średnich przedsiębiorców.    

Fundacja Bona Notitia ustanowiona została w czerwcu 2020 roku, a wpis do KRS uzyskała w dniu 14 września 2020 roku. Wśród fundatorów znalazła się Grupa Tipmedia Spółka z o.o. od lat działająca w branży mediów lokalnych w Polsce i zagranicą. Jednym z powodów powołania Fundacji było chęć podzielenia się doświadczeniami zdobytymi w tej dziedzinie oraz realizacja projektów edukacyjnych i szkoleniowych, które przyczyniłyby się do wzmocnienia sektora lokalnych wydawców oraz nadawców. Chcemy to osiągać m.in. poprzez działania podnoszące wiedzę i kompetencje osób pracujących na ich rzecz. Bliska jest nam idea współpracy pomiędzy różnymi podmiotami: mediami, organizacjami pozarządowymi oraz jednostkami naukowymi. 

Jednym z fundamentów na których wspiera się działalność mediów jest z kolei ich finansowa niezależność i stabilność. Często trudno jest ją zachować, szczególnie w przypadku podmiotów działających na mniejszych rynkach, o bardzo lokalnym charakterze. Stąd ważny jest dla nas też drugi obszar, związany ze wspieraniem sektora MŚP. Lokalni przedsiębiorcy występujący w charakterze reklamodawców mogą być ważnym elementem sprzyjającym budowaniu niezależności gazet, portali, czy stacji radiowy i telewizyjnych. Ich także chcemy wspierać poprzez ofertę w zakresie profesjonalnych szkoleń i doradztwa.

Nie bylibyśmy w stanie tego robić, gdyby nie sieć naszych partnerów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Razem możemy więcej.   

 

Podziel się