Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 16:25

Misja handlowa do naszych partnerów w Wielkiej Brytanii - inkubatora C4DI w Hull

Fundacja Bona Notitia ma przyjemność poinformować o pierwszej polsko-angielskiej misji gospodarczej związanej z zainicjowanym przez nas szkoleniem przygotowujących do działania na rynku brytyjskim, jakie zainicjowaliśmy w partnerstwie z inkubatorem C4DI. Pierwsze warsztaty odbyły się w dniach 9-10 marca w inkubatorze Rawa.Ink w Katowicach.
Misja handlowa do naszych partnerów w Wielkiej Brytanii - inkubatora C4DI w Hull
Delegacja Softiq w inkubatorze C4DI w Hull

Nieco ponad tydzień później, 18 marca, nasz brytyjski partner C4DI w Hull był gospodarzem polsko-angielskiej misji handlowej, która jest efektem naszych warsztatów poświęconych ekspansji na rynek Wielkiej Brytanii zatytułowanych „Pathway to selling in the UK”.

Celem misji było zachęcenie do współpracy dwustronnej między podmiotami z Polski i Wielkiej Brytanii.

Pierwszą misją kierowała Aneta Wieczorke, która pełni funkcję menedżera ds. rozwoju biznesu i key account managera w firmie SOFTIQ z siedzibą w Gliwicach.

Delegacja SOFTIQ składała się z Prezesa Piotra Żurawlowa, Dyrektora PMO Marcina Grzanki oraz Architekta IT Zbigniewa Szota. W jej skład weszli także londyński partner spółki - Bartosz Stachal, współpracownik ds. rozwoju biznesu firmy SOFTIQ, a także współzałożyciel działającego w Wielkiej Brytanii startupu CLUIID.

Dzięki serii spotkań delegaci z SOFTIQ zapoznali się z ekosystemem C4DI, w tym sieci dwudziestu dziewięciu podmiotów w ramach Barclays Eagle Labs network, DIT Northern Powerhouse i regionalnej sieci Humberside.

Stronę brytyjską reprezentowali Community Manager Louise Cooke z C4DI, Amy Morgan - Barclays Bank Ecosystem Manager, Sharon Stathers - Yorkshire and Humber DIT Trade Adviser oraz szef LEP ds. inwestycji zagranicznych Antony Wallis. Z polską misją spotkał się także Nigel Jones, specjalista ds. technologii DIT i sektora kreatywnego, który dostarczył bezcennego wglądu w gospodarkę Northern Powerhouse i szans stojących przed polskimi firmami technologicznymi.

Dzięki Tinie Swann delegaci z SOFTIQ mogli także poznać firmy z sektora tech działające w C4DI: Sauce Consultants, TH3DESIGN, Arc Studios i Operance. Była to szansa na lepsze poznanie sceny technologicznej w północnej Wielkiej Brytanii oraz zbadanie z polskiej perspektywy możliwości handlowych o największym potencjale.

Spotkania miały charakter nieformalny i dały obu stronom możliwość lepszego zrozumienia wspólnej płaszczyzny do przyszłej współpracy. Była to również wyjątkowa okazja do nawiązania nowych kontaktów i networkingu firm działających w różnych ekosystemach.

Jako Fundacja Bona Notitia jesteśmy wdzięczni za wkład naszych partnerów: kancelarii KTW.Legal i Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink Katowice. Doceniamy również wsparcie przedstawicielki C4DI z Warszawy, Kai Szczygieł oraz wkład specjalistki ds. komunikacji międzykulturowej z Uniwersytetu Cambridge Kasi Łanuchy – nieocenionych we wspieraniu rozwoju współpracy polsko-brytyjskiej.

I na koniec specjalne podziękowania dla Boba Spence'a, który jest siłą napędowa projektu po stronie brytyjskiej. Thank you very much, Bob! You make things happen :)

Przy tej okazji już dzisiaj zapraszamy na drugie warsztaty z cyklu „Pathway to selling in the UK” zaplanowane na 27-28 kwietnia w Rawa.Ink w Katowicach. Pod hasłem „Meet the buyer” wspólnie z C4DI i Barclays Eagle Labs damy szansę na lepsze zrozumienie specyfiki negocjacji handlowych z partnerami z Wysp.


Podziel się
Oceń