Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 lipca 2024 11:07

Mentorzy

Katarzyna Michalak

– dziennikarka, W latach 2011 - 2018 kierownik Redakcji Reportażu w Radiu Lublin. Mistrzyni artystycznego reportażu radiowego, uhonorowana licznymi nagrodami w kraju i na świecie. M.in. jest dwukrotną zdobywczynią Prix Italia – radiowego Oskara, nagrody Grand Press 2018, Złotego Mikrofonu Polskiego Radia „za mistrzowskie łączenie formy i treści, przekładanie swoich fascynacji ludźmi na język radia i udowadnianie, że reportaż może być dziełem sztuki” . Jej audycje dostarczają słuchaczom wielu wzruszeń i niejednokrotnie ocalają od zapomnienia, np: kompozytorkę Teklę Bądarzewską - Baranowską (Modlitwa zapomnianej, współautorka Dorota Hałasa), Abrahama Tuszyńskiego, twórcę kinowego imperium (Złoty chłopak), czy samotnego ojca - pana Zenona Oleniaka (Dzień taty). Poszukując prawdy o człowieku, stara się traktować swoich bohaterów jak "mistrzów"  , jednocześnie stawiając się w roli ucznia.  Katarzyna Michalak promuje także sztukę świadomego i uważnego słuchania, dlatego współtworzy Fundację i portal Audionomia.pl. 

 

 

 

 

 

 

 

Magdalena Piechota

– doktor habilitowana nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, profesor UMCS. Pracuje w Katedrze Komunikacji Medialnej UMCS. Autorka książki Jaka Ameryka? Polscy reportażyści dwudziestolecia międzywojennego o Stanach Zjednoczonych i kilkudziesięciu artykułów naukowych, współredaktorka kilku monografii naukowych. W swoich badaniach koncentruje się na obrazowości reportażu, jego licznych formach i odmianach od zbliżenia portretowego po relacje sportowe; reportażach mistrzów (Ryszard Kapuściński, Hanna Krall, Małgorzata Szejnert), a także autorów mniej znanych. Zajmowała się także zjawiskiem edutainmentu w mediach. Nie przepada za beletrystyką, ponieważ fascynują ją historie pisane przez życie, za to jest wielką miłośniczką fikcji filmowej. O reportażu nie tylko pisze, ale także uczy, a jej pasja jest zaraźliwa.

 

 

 

 

 

Elżbieta Pawlak-Hejno

– adiunkt w Katedrze Komunikacji Medialnej UMCS, doktor nauk społecznych w zakresie nauk o mediach. Autorka monografii Bojownice czy wariatki. Obraz sufrażystek angielskich w prasie polskiej 1911–1914. Z pasją dokumentalisty przeszukuje archiwa prasowe, fascynują ją biografie i historie sensacyjne. Uczy sztuki autoprezentacji, wystąpień publicznych i etykiety. Wierzy, że postawa wzajemnego szacunku i życzliwości pomaga w nawiązywaniu wartościowych relacji. Lubi uczyć, organizować konferencję oraz realizować ciekawe projekty edukacyjne. Miłośniczka wciągających serii i seriali.

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Nowak

- doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, profesor UMCS, pracuje w Katedrze Komunikacji Medialnej UMCS. Językoznawca i komunikolog, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, ekspert językowy i komunikacyjny w procesach sądowych oraz postępowaniach prokuratorskich. Autor i współautor szeregu publikacji, w tym: Manipulacja w języku (Wydawnictwo UMCS, Lublin 2004), O sztuce publicznego występowania i komunikacji społecznej (Wydawnictwo Wszechnicy Polskiej i EFS, Warszawa 2007), ceniony i doświadczony wykładowca oraz trener z komunikacji masowej i interpersonalnej, z komunikacji językowej w mass mediach, komunikacji społecznej i komunikacji urzędowej, z retoryki oraz z pragmatyki językowej. Konsultant językowy ostatnich telewizyjnych kampanii informacyjnych przed wyborami samorządowymi, parlamentarnymi i prezydenckimi. Świetny dydaktyk i nauczyciel z pasją, wyróżniany przez studentów w plebiscytach. Prywatnie miłośnik rockowego grania i brydża.

 

 

 

 

Małgorzata Kuśpit

- doktor habilitowana, pracuje w Katedrze Pedagogiki Pracy i Andragogiki UMCS. Autorka monografii Podmiotowe uwarunkowania radzenia sobie ze stresem w środowisku szkolnym młodzieży uzdolnionej artystycznie (2018) i kilkudziesięciu artykułów naukowych, współredaktorka kilku monografii. Interesuje ją psychologia osobowości i twórczości oraz problematyka zdolności i uzdolnień. Chętnie współpracuje z młodzieżą, ceni działania kreatywne i zindywidualizowane podejście do człowieka. Lubi dobre kino i jazdę na nartach...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się